Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Kalıcı makyaj, diğer ismiyle mikropigmentasyon işlemidir. Kalıcı makyaj gerekli durumlarda özellikle kaş, göz ve dudak bölgesinde epidermal mikropigmentasyon yöntemiyle, bitkisel kaynaklı organik boyaların estetik bir biçimde yerleştirilmesi işlemidir.

Günlük hayatta sizi rahatsız eden dökülmüş kaşlar, belirsiz göz hatları, kafa içindeki yara ve dikiş izleri yada şekli bozuk dudak çevresi gibi sorunlardan sizi kurtarmak, silik olan hatları doğala en yakın normlarda yeniden dekore etmektir. Kalıcı makyaj metodu adı güneşten, sudan ve terden etkilenmeyen, ciltte en az bir yıl kalabilen bir yöntemdir. Bunların dışındaki deride ki renk farklılıklarının giderilmesinde uygulanır.kaşlarda;kaşları seyrek olanlar,hiç kaşı olmayanlar,kaşlarında yara ve ameliyat izinden dolayı boşluklar bulunanlar, kaşının şeklini beğenmeyenler, kaşları ince yada asimetrik olanlarda uygulanır. Ayrıca gözlüksüz makyaj yapmakta zorlananlar, makyaj yaparken elleri titreyenler için büyük kolaylık sağlar. Dudak çevresinde kontür, üst ve alt dudakların da asimetri bulunanlar, dudak çevresinin belirsiz olması durumunda, dolgun ve muntazam bir görünüm alması sağlanır. Gözlerde uygulanan eye-liner ise, istenilen renkte çizgi çekilerek gözlere daha anlamlı bir ifade verilir. Eye-liner çizgisi hanımlara büyük kolaylık sağlar.

Kalıcı makyaj, 1988-1990 Yıllarında amerikada 1990-1992 yıllarında avrupada kozmetikte kullanılmaya başlayan bir makyaj türüdür. Genellikle güzellik uzmanları tarafından yapılmaktadır. Kalıcı makyaj 2007 yılında meslek olarak kabul edildi. Bu tarihten itibaren kalfalık ve ustalık belgeleri verilmeye başlandı. İş yerinde kalıcı makyaj yapabilmesi için kişinin kalfalığının olması yeterli olmakla birlikte, Kalıcı makyaj stüdyosu açabilmek için ise ustalık belgesi zorunluluğu bulunmaktadır. Kalıcı makyajdan önce yapılan çizimlerde şakaklar, alın, gözlerin kaşlara olan mesafesi, dudağın buruna ve çeneye mesafesi, ağız kenarlarının düşüklüğü, dudakların kalınlığı inceliği, gözlerin birbirine olan mesafesi göz önüne alınarak yapılmalıdır. İşlem yapılırken deriyi yormadan parçalamadan çalışmaya özen gösterilmelidir.

HEDEFİMİZ

Nuray Öner Güzellik olarak hedefimiz konuklarımıza rahat ve güvenli hizmet sunmaktır. Müşteri memnuniyeti bizim için ilk sırada gelmektedir, bu amaçla belirli zamanlarda özel promosyonlar yapmaktayız, bunlarda müşterilerimize e-mail ve mesajlarla duyurulmaktadır.

HAYALİMİZ

Nuray Öner Güzellik olarak hayalimiz müşterilerimizi mutlu eden kalite standartlarımızı korumak ve çizgimizi bozmadan sizlerle birlikte daha ileriye ulaşmaktır.

Tavsiye Edilen Gönderi

Bir cevap bırak